Puumala Suomeksi Puumala In English Puumala Na Russkom German

Luottamushenkilöt ja viranhaltijat

Valtuusto

Puheenjohtaja Erkki Luukkonen (kesk.), 040 538 7420, erkki.luukkonen(at)puumala.fi

I varapuheenjohtaja Jari Karvonen (kesk.), 040 520 6996, jari.karvonen(at)puumala.fi

II varapuheenjohtaja Olavi Kietäväinen (KD), 0500 242 573, olavi.kietavainen(at)puumala.fi

Muut jäsenet:

Hupli Heikki (PS), 040 324 9539, heikki.hupli(at)puumala.fi

Hämäläinen Timo (kesk), 050 406 0235, timo.hamalainen(at)puumala.fi

Kasanen Antti (PS), 050 586 9606, antti.kasanen(at)puumala.fi

Korhonen Minna (kesk), 040 830 9323, minna.korhonen(at)puumala.fi

Kotro Kimmo (SDP), 046 643 8467, kimmo.kotro(at)puumala.fi

Kuntonen Jaakko (KOK), 040 522 5635, jaakko.kuntonen(at)puumala.fi

Luukkonen Asko (PS), 050 330 1001, asko.luukkonen(at)puumala.fi

Luukkonen Olli (kesk), 050 570 3565, olli.luukkonen(at)puumala.fi

Montonen Keijo (SDP), 0500 682 666, keijo.montonen(at)puumala.fi

Montonen Rasmus (SDP), 050 405 8331, rasmus.montonen(at)puumala.fi

Pasanen Unto (kesk), 040 834 7340, unto.pasanen(at)puumala.fi

Pellava Riitta (KOK), 050 320 8841, riitta.pellava(at)puumala.fi

Piskonen Irja (kesk), 050 545 3053, irja.piskonen(at)puumala.fi

Pitkonen Jukka (kesk), 0400 379 470, jukka.pitkonen(at)puumala.fi

Puttonen Aarno (kesk), 0500 843 855, aarno.puttonen(at)puumala.fi

Valtonen Helvi (kesk), 0500 155 276, helvi.valtonen(at)puumala.fi

Virta Jorma (SDP), 050 377 9327, jorma.virta(at)puumala.fi

Virtanen Urpo (kesk), 0500 255 665, urpo.virtanen(at)puumala.fi

 

Valtuuston poliittinen jakauma:

Keskusta 11

SDP 4

Perussuomalaiset 3

Kokoomus 2

Kristillisdemokraatit 1

 

Kunnanhallitus

puheenjohtaja Unto Pasanen (kesk.), 040 834 7340, unto.pasanen(at)puumala.fi

varapuheenjohtaja Keijo Montonen (SDP), 0500 682 666, keijo.montonen(at)puumala.fi

Muut jäsenet:

Kasanen Antti (PS), 050 586 9606, antti.kasanen(at)puumala.fi

Korhonen Minna (kesk), 040 830 9323, minna.korhonen(at)puumala.fi

Luukkonen Olli (kesk), 050 570 3565, olli.luukkonen(at)puumala.fi

Pellava Riitta (KOK), 050 320 8841, riitta.pellava(at)puumala.fi

Piskonen Irja (kesk), 050 545 3053, irja.piskonen(at)puumala.fi

 

Esittelijä: kunnanjohtaja Matias Hilden, 050 375 8541 matias.hilden(at)puumala.fi

 

 

Peruspalvelulautakunta

Puheenjohtaja Helvi Valtonen (kesk), 0500 155 276, helvi.valtonen(at)puumala.fi

varapuheenjohtaja Asko Luukkonen (PS), 050 330 1001, asko.luukkonen(at)puumala.fi

Muut Jäsenet:

Ihanamäki Pirkko (SDP), 040 836 9812, pirkko.ihanamäki(at)puumala.fi 

Kontinen Teuvo (kesk.), 050 525 9678, teuvo.kontinen(at)puumala.fi 

Kuntonen Jaakko (KOK), 040 522 5635, jaakko.kuntonen(at)puumala.fi

Laamanen Rakel (kesk.), 040 820 6603, rakel.laamanen(at)puumala.fi

Lempiäinen Elisa (SDP), 046 624 5637, elisa.lempiainen(at)puumala.fi

Montonen Rasmus (SDP), 050 405 8331, rasmus.montonen(at)puumala.fi

Reponen Timo (kesk.), 050 331 3154, timo.reponen(at)puumala.fi

 

Esittelijä: palvelujohtaja Anne Julin, 050 342 5037 anne.julin(at)puumala.fi

 

 

Tekninen lautakunta

puheenjohtaja Jukka Pitkonen (kesk.), 0400 379 470, jukka.pitkonen(at)puumala.fi

varapuheenjohtaja Arvo Ikonen, (SDP), 050 570 3547, arvo.ikonen(at)puumala.fi 

Muut jäsenet:

Hupli Heikki (PS), 040 324 9539, heikki.hupli(at)puumala.fi

Hämäläinen Niko (kesk.), 0500 575 659, niko.hamalainen(at)puumala.fi 

Kiljunen Liisa (kesk.), 050 365 2565, liisa.kiljunen(at)puumala.fi 

Lasaroff Sirpa (kesk.), 0500 929 365, sirpa.lasaroff(at)puumala.fi 

Lipo-Lempiäinen Tiina (KOK), 050 347 3680, tiina.lipo-lempiainen(at)puumala.fi 

 

Esittelijä: tekninen johtaja Kimmo Hagman, 0500 654 590, kimmo.hagman(at)puumala.fi

  

Tarkastuslautakunta

puheenjohtaja Urpo Virtanen (kesk.), 0500 255 665, urpo.virtanen(at)puumala.fi

varapuheenjohtaja Helvi Valtonen (kesk), 0500 155 276, helvi.valtonen(at)puumala.fi

Muut jäsenet:

Mikkola Esko (kesk.), 050 377 3589, esko.mikkola(at)puumala.fi

Pitkonen Esa, 050 356 3738, esa.pitkonen(at)puumala.fi

Söderström Riitta (SDP), 0400 685 185, riitta.soderstrom(at)puumala.fi

 

Luottamushenkilöiden ja viranhaltijoiden sidonnaisuusilmoitukset